Brdská smečka,CZ

Chovatelská stanice kartouzských koček

dsc_0133-050.igallery.image0000001.jpg
DSC_0616.JPG
DSC_0179.JPG
DSC_0331.JPG

Jsme členem Sdružení chovatelů koček ČR,  konkrétně v ZO Praha 4, a tím jsme i členem FIFE.

Tento článek vypráví spíš o naší kočičce než o nás, ale i tak věřim, že se z toho o nás dozvíte dost.

Miluje návštěvy. Dokáže se dívat z okna, ale nemá zájem vyskočit, i když bydlíme v malém bytě. Nikde po ní nemám na oblečení chlupy, protože líná minimálně a její srst nemusím nějak udržovat. Je zvědavá, ale není zbytečně aktivní. Ze všeho nejraději má, když jí přinesu z obchodu nějakou krabici. Hned jí musí vyzkoušet, jak se v ní leží. Je velmi čistotná. Nikdy neudělala potřebu mimo svůj kočičí záchod.Pokud jedeme autem třeba 300 km nebo jsme celý den na výstavě, tak její kočičí záchod vozíme jen jako, aby se neřeklo.Raději celý den na záchod nepůjde, jak je čistotná. S člověkem jako by povídala a pozoruje ho. Její příchod k nám mi ukázal, že i kočka dokáže obohadit domácnost. Ze všeho nejvíce oceňuju, že neškrabe. Mám dvouletou holčičku, která ještě nemá takový cit. Tak jí třeba nečekaně bouchne nebo zatahá za ocas. Místo toho, aby zdrhla, tak si toho nevšímá, mám pocit, že se jí to i líbí. Samozřejmě, že vše raději hlídám. Je však na tom krásné, že nemusím mít strach.

24.9.2015 se nám narodila koťátka. Protože to byl její první porod, chtěla, aby jsme všichni byli u toho a chtěla doslova odrodit. Když bylo po všem stala se neskutečnou a trpělivou mámou. Koťátka se mají čile k světu. Od porodu z nich nespustí oči. Jakmile jedno zakňourá, tak už kojí. A protože jich je šest, tři holky a tři kluci, tak má celý den a noc co dělat. Za odměnu jí kupujeme její oblíbené kapsičky a krmíme kvalitním krmením. Doufáme, že se koťátka dostanou do dobrých rukou.
Teď je necháváme hodně v péči kočky, ale už se těšíme, až budou trošku větší, a budeme si s nimi moci hrát. Tím pádem budou hodně zvyklá na člověka. Koťata se nebudou bát ani psa, protože s námi bydlí ještě Chodský pes.

 

 

DSC_0596 - kopie.JPG
DSC_0038.JPG
DSC_0203.JPG
DSC_0233.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one